poniedziałek, 22 maja 2017

Ekranizacje N.Sparksa

Nicholas Spraks to pisarz ze Stanów, którego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Fenomen tego autora polega na prostym opisaniu różnych historii miłosnych. Nie do każdego trafia ten gatunek, ale trzeba przyznać, że wiele z jego książek jest gotowymi scenariuszami melodramatów. Niektóre z nich postanowiono przenieść na ekran. Wszystkie te ekranizacje są całkiem udane, a są pośród nich prawdziwe hity kinowe.

Największe z nich to zdecydowanie Pamiętnik (Notebook) oraz Szkoła uczuć (A walk to remember), które tak jak wszystkie powieści Sparksa opowiadają o miłości. Nie zawsze łatwej i szczęśliwej, ale pokazane są w różnych jej aspektach.

Dwie ekranizacje opowiadają o nazwijmy to bardziej dojrzałej miłości - List w butelce (Message in a bottle) oraz Noce w Rodanthe (Nights in Rodanthe), a z bardziej nowych ekranizacji także Dla ciebie wszystko (The best of me).

Dla nieco młodszej publiczności skierowany jest film Ostatnia piosenka (The Last song) z gwiazdeczką Miley Cyrus, ale także Wciąż ją kocham (Dear John) z Magic Mike ;) i Najdłuższa podróż (The Longest ride) z synem Clinta Eastwooda :)Sam Sparks jest żywym dowodem na to, że można się zakochać, ożenić i żyć długo i szczęśliwie z jedną żoną :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz